Sala treningowa 2017-10-14T09:31:08+00:00

 SALA TRENINGOWA

Nasza strefa treningowa wyposażona została zgodnie z założeniami kompleksowego treningu siłowo-funkcjonalnego. Do Państwa dyspozycji oddajemy sprzęt do ćwiczeń siłowych taki jak wolne ciężary oraz funkcjonalny pozwalający na przeprowadzenie treningów typu cross oraz treningów motorycznych. Sala wyposażona została m.in.: w klatkę typu cross, pasy TRX, odważniki kettlebell, power bagi, bramę wielofunkcyjną. Na salce znajduje się także sprzęt cardio:

  • Rowerek pionowy – Jest najbardziej zbliżoną opcją do jazdy na normalnym rowerze. Z treningu korzystać może każdy niezależnie od wieku czy kondycji. Rowerek zapewnia nam nie tylko poprawę kondycji oraz wydolności, ale także lepsze krążenie, poprawę ruchomości stawów oraz redukcję tkanki tłuszczowej
  • Schody – podczas ćwiczenia na schodach potęgujemy pracę mięśni czworogłowych, dwugłowych oraz pośladkowych. Trening jest znacznie bardziej wymagający, a co za tym idzie bardziej efektywny niż na płaskiej powierzchni. Przyrząd ten jest rzadko spotykany w klubach.
  • Innowacyjną bieżnię pozwalającą doświadczyć treningu najbardziej zbliżonego do biegania w warunkach naturalnych. Trening na naszej bieżni nie obciąża stawów, dzięki czemu idealnie znajduje zastosowanie także w rehabilitacji pacjentów po urazach oraz treningu i ocenie motorycznej sportowców.

Centrum dysponuje także czymś absolutnie innowacyjnym – systemem EMS.

EMS to system treningowy oparty o elektrostymulację – całkowita nowość!

Trening z elektrostymulacją mięśniową można uprawiać bez względu na wiek oraz płeć, a także poziom sprawności fizycznej. Intensywna praca całego ciała przekłada się na maksymalne wykorzystanie czasu poświęconego na ćwiczenia. Dzięki tym cechom trening trwa pomiędzy 20-30min i odpowiada prawie dwu godzinnemu treningowi na siłowni. Nasz sprzęt pozwala na jednoczesny trening do 6 osób z możliwością sterowania napięciem mięśniowym każdej osoby z osobna. Wszystko to odbywa się całkowicie bezprzewodowo, dzięki czemu ćwiczenia stają się bardziej funkcjonalne oraz komfortowe. Ta innowacja jest idealnym rozwiązaniem dla osób niemających czasu na dłuższy czas na siłowni bądź potrzebują urozmaicenia treningowego. Jest to także opcja dla sportowców. W najnowocześniejszych ośrodkach na świecie z systemu EMS korzystają zawodowi sportowcy w celu poprawy swojej kondycji oraz sylwetki. System oferuje programy zapewniające treningi cardio, interwałowe, siłowe oraz rozluźniające.

Centrum zapewnia także obsługę dietetyka. Możecie Państwo zaczerpnąć informacji odnośnie zasad prawidłowego żywienia, nabierania odpowiednich nawyków, ale także umówić się na wizytę w celu ułożenie spersonalizowanej diety, która pomoże osiągnąć Państwa cel. Nasz ośrodek posiada także na wyposażeniu najnowsze urządzenie pomiarowe marki TANITA, na której sprawdzić możemy wszystkie parametry naszego ciała. Jest to bardzo przydatna opcja, aby móc w pełni kontrolować swoje postępy.